«دعای شریف صنمی قریش»

در کتاب بحارالانوار جلد 85 صفحه 240 از مصباح کفعمی نقل شده است که دعای صنمی قریش دعائی عظیم الشأن و از اسرار مشکله و بهترین اذکار است. عبدالله ابن عبّاس از امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل کرده است که آن حضرت در قنوت نماز آن­را می­خواندند و شبها و روزها و سحرها بر آن مواظبت داشتند و بعضی از علما نوشته­اند خواندن این دعا برای برآمدن حوائج و خواسته ها مجرب است. روایت شده است که خوانندۀ این دعا مانند کسی است که در رکاب رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم در جنگ بدر احد و حنین هزار تیر انداخته است.

(اللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ) اللّهُمَّ الْعَن صَنَمَیْ قُرَیْشٍ وَ جِبْتَیْهَا وَ طاغُوتَیْهَا وَ إِفْکَیْهَا وَ إِبْنَتَیْهِمَا اللَّذَیْنِ خَالَفَا أمْرَکَ وَ أنْکَرَا وَحْیَکَ وَ جَحَدَا إِنْعَامَکَ وَ عَصَیَا رَسُولَکَ وَ قَلَّبَا دِینَکَ وَ حَرَّفَا کِتابَکَ (وَ أحَبَّا أعْدائَکَ وَ جَحَدَا آلائَکَ) وَ عَطَّلَا أحْکَامَکَ وَ أبْطَلَا فَرائِضَکَ وَ ألْحَدا فِی آیاتِکَ وَ عَادَیَا أوْلِیاءَکَ وَ وَالَیَا أعْدَاءَکَ وَ خَرَّبَا بِلادَکَ وَ أفْسَدَا عِبَادَکَ.

اللّهُمَّ العَنْهُمَا (وَ أتْبَاعَهُمَا وَ أوْلِیاءَهُما وَ أشْیَاعَهُمَا وَ مُحِبّیهِمَا) وَ أنْصَارَهُمَا فَقَد أخْرَبَا بَیْتَ النُّبُوَّةِ وَ رَدَمَا بَابَهُ وَ نَقَضَا سَقْفَهُ وَ أَلْحَقَا سَماءَهُ بِأرضِهِ وَ عالیَهُ بِسَافِلِهِ وِ ظَاهِرَهُ بِباطِنِهِ وَ اسْتَأصَلَا أهْلَهُ وَ أبَادَا أنْصَارَهُ وَ قَتَلَا أطْفَالَهُ وَ أخْلَیَا مِنْبَرَهُ مِنْ وَصِیِّهِ وَ وَارِثِهِ عِلْمِهِ وَ جَحَدَا إمَامَتَهُ وَ أشْرَکَا بِرَبِّهِما، فَعَظِّمْ ذَنْبَهُمَا وَ خَلِّدْهُمَا فِی سَقَرٍ وَ مَا أدْرَاکَ مَا سَقَرٌ لا تُبْقِی وَ لا تَذَرُ.

اللّهُمَّ الْعَنْهُمْ بِعَدَدِ کُلِّ مُنکَرٍ أتَوْهُ وَ حَقٍّ اَخْفَوْهُ وَ مِنْبَرٍ عَلَوْهُ وَ مُنافِقٍ وَلَّوهُ (وَ مُؤمِنٍ أرْجَوْهُ) وَ وَلیّ ٍآذَوْهِ وَطَریدٍ آوَوْهُ وَ صَادِقٍ طَرَدُوْهُ وَ کَافِرٍ نَصَرُوهُ وَ إِمَامٍ َقهَرُوهُ وَ فَرْضٍ غَیَّرُوهُ وَ أثَرٍ أنْکَرُوهُ وَ شَرٍّ أضْمَرُوهُ (آثَرُوهُ) وَ دَمٍ أرَاقُوهُ وَ خَبَرٍ (خَیْرٍ) بَدَّلُوهُ وَ حُکْمٍ قَلَّبُوهُ وَ ُکفْرٍ أبْدَعُوهُ (نَصَبُوهُ) وَ کِذْبٍ (کَذِبٍ) دَلَّسُوهُ وَ إرْثٍ غَصَبُوهُ وَ فَیْءٍ اقْتَطَعُوهُ وَ سُحْتٍ اَکَلُوهُ وَ خُمْسٍ اسْتَحَلُّوهُ وَ بَاطِلٍ أسَّسُوهُ وَ جَوْرٍ بَسَطُوهُ وَ ظُلْمٍ نَشَرُوهُ وَ وَعْدٍ أخْلَفُوهُ (وَ أمَانٍ خَانُوهُ) وَ عَهْدٍ نَقَضُوهُ وَ حَلَالٍ حَرَّمُوهُ وَ حَرَامٍ حَلَّلُوهُ وَ نِفَاقٍ أسَرَّوُهُ وَ غَدْرٍ أضْمَرُوهُ وَ بَطْنٍ فَتَقُوهُ (جَنینٍ أسقَطُوهُ) وَ ضِلْعٍ کَسَرُوهُ وَ صَکٍّ مَزَّقُوهُ وَ شَمْلٍ بَدَّدُوهُ وَ ذَلیلٍ أعَزُّوهُ وَ عَزیزٍ أذَلُّوهُ وَ حَقٍّ مَنَعُوهُ (وَ کِذبٍ دَلَّسُوهُ وَ حُکمٍ قَلَّبَوهُ) وَ إمَامٍ خَالَفُوهُ.

اللّهُمَّ الْعَنْهُم بِکُلِّ آیَةٍ حَرَّفُوهَا وَ فَرِیضَةٍ تَرَکُوهَا وَ سُنَّةٍ غَیَّرُوهَا (وَ رُسُومٍ مَنَعُوها) وَ أحْکَامٍ عَطَّلُوهَا (وَ بَیعَةٍ نَکَسُوها) وَ أرْحَامٍ قَطَعُوهَا وَ شَهَادَاتٍ کَتَمُوهَا وَ وَصِیَّةٍ ضَیَّعُوهَا وَ أیْمَانٍ نَکَثُوهَا وَ دَعْوَیً أبْطَلُوهَا وَ بَیِّنَةٍ أنْکَرُوهَا وَ حِیلَةٍ أحْدَثُوهَا وَ خِیَانَةٍ أوْرَدُوهَا وَ عَقَبَةٍ اِرْتَقُوهَا وَ دِبابٍ دَحْرَجُوهَا وَ أزْیَافٍ لَزِمُوهَ وَ أمَانَةٍ خَانُوهَا.

اللّهُمَّ الْعَنْهُما فِی مَکْنُونِ السِّرِّ وَ ظَاهِرِ الْعَلْانِیَةِ لَعْناً کَثیراً دائِبَاً أبَداً دائِمَاً سَرْمَداً لَا انْقِطاعَ لِأمَدِهِ وَ لَا نَفَادَ لِعَدَدِهِ (لَعْناً) یَغْدُو أوَّلُهُ وَ لَا یَرُوحُ آخِرُهُ لَهُمْ وَ لِأعْوانِهِم وَ أنْصارِهِم وَ مُحِبّیهِم وَ مَوالِیهِم وَ المُسَلِّمِینَ لَهُمْ وَ الْمَائِلینَ إلَیْهِم وَ النَّاهِضِینَ بِأجْنِحَتِهِمْ (بِاحْتِجاجِهِم) وَ المُقْتَدینَ بِکَلامِهِم وَ الْمُصَدِّقْینَ بِأحْکَامِهِم.

پس چهار مرتبه بگو:

اللّهُمَّ عَذِّبْهُمْ عَذَاباً یَسْتَغِیثُ مِنْهُ أهْلُ النّارِ

آمینَ رَبَّ العالَمین.


ترجمه (کاملاً دقیق نیست و احیانا ممکن است برخی قسمت ها را نداشته یا جابه‌جا باشد): پروردگارا! درود بفرست بر محمّد و آل محمّد صلی الله علیه وآله وسلم و لعـنت کن دو بـت قریش و دو مشرک آنرا، و دو سرکرده ضلالت را، و آن دو دروغ پرداز را، دختر آنان را، آن دو نفری که فرمانت را زیر پا نـهادند، و وحی تو را نپـذیـرفتند، و نعـمت رسولت راانکار کردند، و نافرمانی پیامبرت را کردند، و دینت را واژگون نمودند، و قـرآنـت را تحـریف کردند، و احکام تو را بی ثمر گذاردند. و تـباه کردند احـکام واجـب تو را، و از درستیزگی با آیاتت برآمدند، و دشمنی کردند با دوستانت و دوستی کردنـد با دشمـنانـت، و شهـرهـای تو را ویـران ساخـتند، و بـندگانت را به فساد کشاندند، خدایا لعنت کن آن دو و پیروانشان و یارانشان و گرویدگان به آندو و دوستانشان را، زیرا آندو ویران ساختند. خانه وحی را، و در آن را کاملاً بستند، و شکست سقف آن را، و آنرا زیر و رو کردند، و بالا و پایین آن را یکی کردند، و ظاهـر و باطنش را ویران کردند، و اهـل آن را از بیخ برانداختند. و یاوران آن را هلاک کردند، و کودکانـشان را کشتند، و منبر نبوت را از وصیّ نبی ووارث پـیـامبر، تـهی کردند، و انـکـار کردند امـامت وصیّ پیامبر را، و مـشرک به خدا شدند، پس خدایا گناه آن دو را بزرگ شمار و برای همیشه در جهنم سقر جایشان بده، جهنمی که بندگان نمیتوانند شدت عذابش را درک کنند، جهنمی که نه چیزی را باقی میگذارد و نه رها میسازد. ‌خدایا آن دو و پیروانشان را به عـدد هـر کار نـاروایی که انجام دادند لـعنـت کن، و به عدد هر حقی که مخفی داشتند، و هر منبری که به ظلـم بر آن بالا رفتند ، و هر مـؤمنی که تبعیدش کردند ، و هر مـنـافقی که به کارگماردند ، و هر دوست خدا که آزردند ، و هر تبعید شده ای که پناهش دادند، و هر راستـگویی که راندند، و هر کـافری که یـاری کردنـد، و هـر امام بر حقی که مقهورش کردند. هر واجبی که آن را تـغیـیر دادند، و هـر دلیلی که انکـارش کردنـد، و هـر امر زشتی که اختیار کردند، و خون هایی که به ناحق ریختند وهر کار نیکی که آن را عوض کردند، و هر کـفـری که به پا داشتند، و هر ارثـی که به زور گرفتند، و هر غنیمتی که به ناحقّ ملک خود ساختند.

و هر مال حـرامـی که خوردند، و هـر خمسی که برای غـیر اهـلش حـلال شمردند، و هر خلاف واقعی که اساس آن را نهادند، و هر ستمی که گسترش دادند، و هر نـفـاقی که پنهان داشتند، و هر نیرنگی که انجـامش را به دل گرفتند، و هر ستمی که آن را پراکندند.

و وعده هایی که بدان وفا نکردند، و امان دادنی که خیانت کردند، و پیمان هایی که شکستند، و حلال هایی که تحریم نمودند، و حرام هایی که حـلال کردند، و پهـلوهایی که شکافتند، و جـنـینی که سبب سقط آن شدند و استخوانی که شکستند.

و هر سندی که آن را دریدند، و هر اجتماعی که پـراکندند، و هر عـزیـزی که خوارش کردند، و هر خواری که عـزت بخـشیـدند، و هر حـقی کـه از صـاحبانش باز داشتند، و هر دروغـی که آن را راست جلوه دادند ، و هر حکمی که آن را وارونه کردند ، و هر امامی که مخالـفـتش کردند،

خدایا لـعـنـت کن آنان را به عـدد هـر آیه ای که آن را تغییر دادند ، و هر واجبی که آن را ترک کردند و هـر روش پـسندیده ای که تغیـیرش دادند، و نشـانه های روشنی که جلـوگیـرش شدند، و احکامی که بی نتیجه گردانیدند، و هر بیعتی که آن را شکستند،و هر ادعای حقی که آن را نپذیرفتند، و هر شـاهد عادلی که انکارآن کردند، و هر نیرنگی که آن را اخـتـراع کردند.

و هر خیـانـتی که وارد دیـن کردند، و هر گردنه ای که بالای آن رفتند (برای کشتن پیامبر (صلی الله علیه وآله)) و مشک های خشکی که آن را غلطاندند، و هر تـقلبی که مـقیّد به او بودند، و هـر امـری که شاهد آن بودند، و هر وصیتی که آن را تضییع نمودند.

وَ خـدایـا لـعنـت کن آن دو را در مکنون سر و آشکار ظاهر، لعنتی زیاد، پیوسته، مدام، بی ابتدا و بی انتها، لعنتی که زمانـش پایانی ندارد وعددش را انتـهـایی نیست، لـعـنـتی که آغـازش را صـبحی باشد ولی انجامـش راشبی نباشد، لعنت تو باد بر آنان

و یارانـشان و مـدد کـارانشـان و دوسـتـانـشان و مـرتـبطین با آنان و کسانی که خود را در اختیار آنان گذاشته اند و به آنان مـایـلنـد، و کـسـانی که ادعــاهـای بی اسـاس آنــان را عَــلَــم کـردنـد، وپـیـروی کـردنـد از سخـنـان آنان، و قــضـاوت هــای بـاطـل آنـان را تـصـدیق نـمـودند

خدایا عذاب فرما آنانرا،عذابی که استغاثه وفریاد اهل آتش ازآن عذاب بلندست. آمین رب العالمین


دانلود صوت دعای صنمی قریش با صدای آقای فرهمنددانلود نرم افزار اندروید دعای صنمی قریش (با صوت آقای فرهمند و مداح عربی)

قابلیت انتخاب دو صوت مختلف، با نگه داشتن انگشت بر روی دکمه پخش صوت / و همچنین قابلیت انتخاب 6 فونت مختلف بانگه داشتن انگشت بر روی دکمه پخش صوت

دریافت نرم افزار از (Picofile)

دریافت نرم افزار از بازاردانلود متن به صورت PDF دعای صنمی قریش همراه با اعراب گذاری


دانلود متن به صورت Word دعای صنمی قریش همراه با اعراب گذاری