حجاب و مد

استاد رحیم پور ازغدی در سخنان خود فرمودند: اولین روضه رسمی را برای امام حسین (ع) یزید خواند و اولین روضه حقیقی را زینب (س) خواند؛ امروز در جامعه شیعه هم دو تیپ عزاداری و مداح داریم؛ ما هم روضه زینبی داریم و هم روضه یزیدی. (منبع)

آقای علی اکبر رائفی پور نیز تحقیقی در رابطه با انحرافات عزاداری دارند که توصیه میکنم حتما ببینید.

روشن است که دشمن سعی دارد عزاداری بر اباعبدالله (ع) را تحریف کند به طوری که برعلاوه قداست زدایی، با تحریفات عاشورا یکجا شده و از ماهیت اصلی خود فاصله بگیرد در نتیجه عزاداری حسینی تبدیل به عزاداری‌ یزیدی بشود که خط و سیر آن بر خلاف عزاداری حسینی است.

به عقیده بنده هم حجاب دو قسم است؛ حجاب اسلامی و حجاب بی حجابی یا همان حجاب آمریکایی

دشمن نمیگوید عزاداری نکن! میگوید طوری که من میخواهم عزاداری کن!

در مورد حجاب هم قضیه همین است؛ دشمن نمیگوید حجاب نداشته باش! میگوید آنطور که من میگویم حجاب داشته باش! که یقیناً حجابی که دشمن بدان توصیه دارد حجاب نیست!


متأسفانه در چند سال اخیر شاهد آنیم که دشمن درحال پیاده کردن پروژه‎ی قورباغه آب پز است، این پروژه به این صورت هست که قورباغه رادر آب ملایمی قرار می دهند و کم کم آب را گرم می کنند قورباغه وقتی به خودش می آید که فلج شده وکار از کار گذشته....

در شبکه های اجتماعی مجازی مختلف صفحات با عناوین انگلیسی حجاب و مد، حجاب و فیشن، حجاب و ... ساخته شده و هزاران طرفدار دارد، در این شبکه های عکسهایی به اشتراک گذاشته میشود که هم عفت را از بین میبرد و هم حجاب ناقص را به مخاطبین به جای حجاب کامل القاء میکند. و از این عجیبتر آن است که متأسفانه زنان مسلمان جذب چنین صفحاتی شده و عکسهای خود را با حالت های مختلف ارسال میکنند تا در این شبکه ها منتشر شود شاید انگیزه برخی این باشد که  "لایک" و "کامنت" هایشان از دیگران بیشتر باشد. غافل از اینکه لایک و کامنت های بی ارزش را با عفت و حجاب کامل اسلامی معاوضه کردند!

حجاب مدرن


دو نکته در مورد آن عکسها قابل تذکر است:

1- حجاب آن است که به غیر از گردی صورت و از نوک انگشتان دست تا مچ، همه‌ی بدن طوری پوشانیده باشد که برجستگی بدن نمایان نباشد، مضافا به اینکه آرایش و زینت نداشته باشد؛ و از پوشیدن لباسهای که رنگ آن زینت محسوب میشود، خود داری کند. حجم مو نیز از زیر چادر یا روسری اگر زینت محسوب شود نباید نمایان باشد. البته زینت ظاهره مثل انگشتر در صورت عدم مفسده بلامانع است. حجاب زمانی کامل می‌شود که مواردی ذیل در آن رعایت شود؛ در حالیکه در چنین عکسها؛ اصلا این موارد به صورت کامل رعایت نمیشود. (این موارد بر اساس نظر آیت الله سیستانی تنظیم شده است)


حجاب کامل

2- عفاف را فراموش نکنیم!


آیا به راستی آن عکسهایی که در قالب حجاب منتشر میشود، از نظر جماعت مسلمین با حجاب است؟ نخیر! نه شیعه قبول دارد نه سنی... بلکه آنها میخواهند کار به جایی برسد که وقتی به خانم بی حجابی بگویی؛ لطفا حجاب خودتان را رعایت کنید! چپ چپ نگاه کند و بگوید: حجاب دارم...!


البته عکسی قرار داده شده که نسبت به بقیه بهتره چون فردا مشکل ساز نشه، ضمناً سانسور و بلور نیز شده است ( قسمت های قرمز شده یا آرایش دارد یا نمایاندن آن برای زن جایز نیست).

پیشنهاد می‌کنم حتما ببینید:

استدراج با دستور پخت قورباغه!


منابع:
اسک دین